top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKinga Grom

Dlaczego nie realizujesz noworocznych postanowień?
Nastał nowy rok i czas postanowień. Przyznaj szczerze, że jeśli chodzi o cele, wolisz o nich myśleć, mówić, czy rozmawiać, a niekoniecznie mozolnie je realizować. I w taki sposób wielu z nas formułuje swoje postanowienia i wypala się po chwili.

Są też tacy, którzy zawiedzeni poprzednimi latami, nie myślą już o nich wcale.


Nie chcę, by rok 2021 był (być może) kolejnym rokiem, który sobie odpuścisz.

Przedstawię Tobie kilka przeszkód, przez które nie realizujesz noworocznych postanowień:
1. Twoje cele kłócą się z Twoimi wartościami


Rzadko kto, zanim sformułuje swoje cele, dokładnie analizuje swoje wartości. A to podstawowy błąd! Prowadzi do sytuacji, w której Twój cel nie jest zgodny z Tobą. I tak oto usiłujesz realizować oczekiwania rodziny, osiągać cele przyjaciółki, czy też spełniać Twoje nieaktualne marzenia z czasów, gdy byłeś małym chłopcem. I potem dziwisz się, dlaczego Tobie nie wychodzi 😊


Twoje marzenia, żeby rzeczywiście były Twoje, MUSZĄ być zgodne z Tobą, czyli z Twoimi wartościami.

Dopiero kiedy na spokojnie zastanowisz się nad tym, co jest dla Ciebie obecnie ważne i stanowi Twój priorytet, wyznaczysz cele noworoczne, które będą zgodne z Tobą. Każdy proces coachingu, w który wchodzimy z nowym klientem, rozpoczynamy od tematu wartości. Twoje wartości wskazują kierunek i sposób działania zgodny z Tobą, czyli taki z którym prawdziwie się utożsamiasz, czujesz to i wiesz, że ten cel jest spójny wewnętrznie z Tobą.


2. Twoje cele kłócą się z wolą Bożą


Tutaj wchodzimy w temat Bożych wartości, a więc tego, co jest ważne w oczach Boga. Nie jest tak łatwo, by je poznać, bo są położone na dnie Twojego serca. Boże wartości to pragnienia Boga wobec Ciebie, zgodne z Jego wolą i Jego Bożym Słowem. Dlaczego piszę tutaj o Bożej woli, skoro to Twoje życie i Twoje cele? Kiedy idziesz Bożą drogą, Bóg szczególnie Ci błogosławi. Wypełniasz jego misję, żyjesz według Jego planu, poruszasz się w Nim i pozwalasz, by On działał.


Cele zgodne z Bogiem to cele, które doprowadzają Cię jeszcze dalej niż sam byś to sobie zaplanował. Przynoszą Bogu wielką chwałę i czynią Ciebie człowiekiem szczęśliwym i żyjącym we właściwym miejscu.


3. Przeciągasz linę z Bogiem


To kogo w końcu masz słuchać, gdy stawiasz noworoczne cele? Boga, czy siebie samego? Myślę, że to dylemat wielu katolików i nie tylko. Każdego wierzącego i szukającego Boga. To jak takie przeciąganie liny: Bóg ciągnie w jedną stronę a Ty w drugą. “Ale Panie Boże, ja chcę iść tam!”-mówisz. Podzielę się z Tobą słowami z Pisma Świętego, które pokazują, że Bóg chce połączyć swoje cele z Twoimi celami w jedno:


“Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie”. (Jr 29, 11)

Jako osoba wierząca, jesteś powołany do życia w jedności z Bogiem. Choć jesteś osobnym bytem, Bóg chce, byś żył w Nim, a On w Tobie. Bóg ma pewne zamiary wobec Ciebie, myśli nad nimi, planuje je i przygotowuje, ale one nie kłócą się z Twoimi. Nosisz takie same na dnie swojego serca.

Kiedy odnosisz wrażenie, że ciągniesz linę w inną stronę i nie jesteś zgodny z wolą Boga, oznacza to, że nie odkryłeś jeszcze swoich prawdziwych pragnień, które dostałeś od Boga w momencie stworzenia.

Są one przykryte przez różne namiętności ze świata. Zobacz, że cele, które Bóg postawił przed Tobą na nowy rok, mają zapewnić Tobie przyszłość, której oczekujesz. Bóg bierze na serio każde Twoje pragnienie i marzenie. On wie, co się Tobie podoba, co Cię zachwyca i intryguje, bo sam jest i inicjatorem wielu z tych poruszeń serca. Kiedy będziesz poznawał Boże zamiary, poznasz też lepiej siebie.Co w takim razie warto zrobić?Weź udział w #wyzwanie2021 – To będzie Twój rok!

Wyzwanie jest bezpłatne, trwa 3 dni i organizowane jest na Facebooku. W kilku krokach rozeznasz wolę Boga na 2021 rok, nazwiesz swoje wartości i przede wszystkim postawisz cele, które będą zgodne zarówno z Tobą, jak i z Bogiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page